Witamy na stronie serwisu maszyn i urządzeń firmy Euroimpex Serwis s.c.

 

Firma Euroimpex Serwis s.c. , została założona w roku 1994 przez dwóch współwłaścicieli, specjalistów w branży samochodowo-mechanicznej. Jej historia sięga tak naprawdę czasów lat 80-tych gdzie jeden z założycieli posiadał już szerokie doświadczenie w wieloletniej karierze sportowej w zakresie wyścigów kartingowych oraz samochodowych, gdzie oprócz kunsztu techniki jazdy opanował rzemiosło silnikowo-mechaniczne oraz zdobył wykształcenie w kierunku : Konstrukcja, budowa, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych.
Drugi zaś przez wiele lat zdobywał doświadczenie w zakresie obsługi i naprawy silników dużej mocy. Tajniki wiedzy mechanicznej zgłębiał od stanowiska pomocnika mechanika po zarządce bardzo dużej firmy działającej w zakresie naprawy silników o wielkiej mocy. Trzeba tutaj nadmienić, iż ich wiedza i doświadczenie, która została w późniejszym okresie czasu wykorzystana do działalności firmy, zaowocowała jej założeniem i okresem dynamicznego rozwoju i prosperity.
W początkowej fazie działalności, firma zajmowała się obsługą bardzo dużych przedsiębiorstw państwowych w zakresie napraw cystern, dźwigów, koparek – jednym słowem ciężkiego i lekkiego sprzętu transportowo-budowlanego.
W wyniku zawirowań rynkowych mających miejsce w latach 90-tych ubiegłego wieku, firma Euroimpex Serwis s.c., stała się autoryzowanym dystrybutorem oraz serwisem ogólnoświatowych marek takich jak :
– Honda
– Wacker Neuson
– Robin Subaru
– Briggs & Stratton
– Kipor
– Pezal
– Seaking
– Parsun
– Weber MT
Wraz z rozszerzeniem działalności firma stała się również importerem i serwisantem motoryzacji czeskiej takiej jak Avia, Tatra, Liaz. Oparła ona swoją działalność idąc z duchem czasu, o dystrybucje oraz serwis maszyn i urządzeń budowlanych jak również domowo-ogrodowych takich jak agreagaty prądotwórcze, zagęszczarki, silniki spalinowe, motopompy, piły, przecinarki i wiele wiele więcej.
W trakcie swej wieloletniej działalności firma Euroimpex Serwis s.c. została serwisem jednostek strategicznych co z kolei zostało potwierdzone przez nadanie NATO-wskiego kodu podmiotu Gospodarki Narodowej, uzyskując kod NCAGE o numerze 0662H, nadanego przez :

 

Military Center for Standardization, Quality Assurance and Codification
Codification Branch for Defense Products
43 National Codification Bureu